Що робити, якщо від сусідів повзуть таргани?

У багатоквартирному будинку вивести тарганів дуже складно, оскільки вони можуть мігрувати із квартири до квартири.

Шляхів попадання на вашу територію у тарганів достатньо – вони чудово можуть використовувати вентиляційну систему, загальну шахту для водопровідних і каналізаційних труб, сміттєпровід тощо.

Всюдисущим комахам вистачає навіть невеликий щілини у дверній коробці для проникнення у вашу квартиру. Таким чином, таргани у будь-який момент можуть перебігти до вас від сусідів, тому слід завжди бути готовим до боротьби і тримати оборону.


Чому таргани переселяються до сусідніх квартир

Чому паразити шукають нове місце проживання? На те є свої причини:

  • Таргани завжди мігрують із обробленої отрутохімікатами квартири у пошуках нового місця проживання. І якщо у вас є сприятливі умови для їх комфортного існування, прусаки обов’язково переселяться у ваше житло.
  • Таргани можуть перекочувати до вас від сусідів, якщо їм стало тісно в колонії, що надмірно розросла, і вони змушені розширювати територію свого проживання. Пам’ятайте: паразити надзвичайно плідні, за короткий час прусаки можуть обжити будь-яке приміщення, де є вода та їжа.
  • Ваша квартира сподобалася комахам – адже тут постійно залишають їжу на столах, не поспішають підмітати крихти з підлоги, а сміття виносять тільки тоді, коли воно починає вивалюватися з відра. Але найголовніше – усі крани в будинку капають і стики труб підтікають.

Тож має сенс замислитись, хто більше винен і що робити?


Як убезпечити свою квартиру від навали сусідських тарганів: оборонні заходи

Якщо ви точно знаєте, що в сусідній квартирі є таргани, і не бажаєте мати небажаних «квартирантів», необхідно зробити максимум для ізоляції власної «фортеці» від зовнішньої загрози.

Ваше завдання – зробити своє житло максимально дискомфортним для життя вусатих шкідників. Справа, звичайно, не з легких, адже ці істоти – феноменальні пристосуванці.

Уважно огляньте своє житло, визначте комплекс необхідних профілактичних заходів та неухильно їх виконуйте. Основна мета здійснення оборонних заходів полягає в тому, щоб звести до мінімуму ризик проникнення паразитів у вашу оселю.

  • Регулярно обробляйте поріг входу до квартири інсектицидними препаратами (аерозоль, гель, порошок, спеціальна крейда).
  • Обов’язково використовуйте репелент та пастки для тарганів. Не буде зайвим застосування натуральних речовин з запахом, що «відлякує»: наприклад, періодично обробляйте кухню розчином оцту або нашатирного спирту.
  • Підтримуйте в квартирі чистоту та порядок: регулярно проводьте вологе прибирання житлових приміщень та санвузлів. У воді бажано додавати дезінфікуючий засіб.
  • Важливо робити вологе прибирання на кухні – це необхідно робити щодня. Не допускайте, щоб на підлозі валялися хлібні крихти або залишки іншої їжі.
  • Не забувайте ретельно протирати всі кухонні поверхні, утримувати в чистоті раковину та газову плиту.
  • Намагайтеся не залишати на столі відкритими харчові продукти – тримайте їх у спеціальній тарі чи використовуйте харчову плівку. Перевірте кухонні шафи та полиці, переконайтеся, що крупи та ін. продукти зберігаються у герметичній упаковці.
  • Ніколи не залишайте на столах і в мийці брудний посуд: каструлі, сковороди та столові прилади мийте відразу після приготування та їди. На ніч рекомендується протерти на кухні підлогу, а раковину насухо витерти.
  • Не допускайте скупчення покидьків – частіше виносите сміття. Для збору відходів найкраще використовувати спеціальне відро із щільною кришкою.
  • Неухильно стежте за чистотою місця, де стоять миски домашніх тварин.
  • Пам’ятайте, без їжі таргани можуть обійтися досить довго, а ось без води жити не можуть. Тому відремонтуйте або замініть крани, що крапають, усуньте протікання труб. Бажано закривати на ніч зливні отвори у раковинах та ванній.
  • Закрийте комунікаційні отвори: на решітки повітроводів та вентиляційні віддушини закріпіть сітки з дрібними осередками. Перед встановленням запобіжної сітки бажано розпорошити по стоянці аерозольний засіб проти тарганів.
  • Усуньте всі щілини і тріщини, що є в будинку: у підлозі, під плінтусами, біля дверних укосів, поряд з трубами опалення.
  • Оскільки таргани можуть переповзати від сусідів та по зовнішніх стінах будинку, влітку встановіть на вікна та кватирки протимоскітні екрани або натягніть сітки.

Спільні дії мешканців будинку

Якщо таргани вже вселилися у вашу квартиру, то для початку потрібно піддати її обробці. Потім слід підтримувати ефект дезінсекції профілактичними заходами.

При цьому врахуйте, що всі зусилля зі знищення паразитів в окремій квартирі не завжди бувають ефективними. Якщо в під’їзді є хоча б одна «заражена» квартира, боротьбу з тарганами найкраще вести спільними зусиллями – спершу мешканцям потрібно сісти за стіл переговорів та постаратися знайти вихід.

Якщо ви впевнені, що джерело поширення тарганів знаходиться в конкретній квартирі, спробуйте спочатку мирно домовитися з «проблемними» сусідами. Звісно, краще вирішити питання діалогом, цивілізовано, уникаючи скандалів.

Але звертаючись із претензіями до сусідів, треба розуміти, що, можливо, вони теж належать до «постраждалої сторони». Навіть якщо таргани атакують вас, перебігаючи із сусідської території, то вони ж якимось чином туди потрапили. Цілком ймовірно, що паразити спочатку завелися десь у громадських місцях і поступово розходяться по всьому будинку. Тому необхідно провести масове опрацювання місць громадського користування, чим наші фахівці також займаються.

Звичайно, дезінфекцію підвальних приміщень, шахт сміттєпроводу та вентиляції зобов’язані провести працівники керуючої компанії вашого будинку. Для цього мешканцям слід написати заяву із проханням провести профілактику від паразитів. Але дезінсекцію у своїх квартирах доведеться робити самостійно.

Найкращим варіантом вирішення «тарганячого» питання буде звернутися до професійної служби, що займається дезінфекцією приміщень, та замовити комплексну обробку всіх заражених квартир. Чому б не звернутися до НАС?)

Уничтожение тараканов в Киеве с dezinfektor.net.ua

Якщо сусіди відмовляються йти на компроміс

Що робити, якщо «проблемні» сусіди не хочуть йти на переговори, категорично відмовляються щось робити самостійно, а на всі прохання, доводи та умовляння реагують агресивно? Тоді приготуйтеся до тривалої боротьби як безпосередньо з тарганами, так і з незговірливими сусідами.

Часто таргани базуються у асоціальних особистостей, п’яниць, які ведуть неналежний спосіб життя в антисанітарних умовах. У такому разі вести переговорний процес безглуздо, а іноді навіть небезпечно.

У цій ситуації доведеться діяти через офіційні інстанції. Найбільш ефективним звернення до офіційних структур стає тоді, якщо заява – колективна.