Самостійне знищення плісняви ​​та грибка

Раптом помітили, що у Вашій оселі [або на будь якому іншому об’єкті] почало утворюватися таке неприємне явище, як цвіль? Потрібно терміново діяти, але звертатися до фахівців з видалення плісняви ​​та грибка на Ваш погляд зарано та й купувати спеціальні хімічні препарати теж не хочеться?

Рішення є! Від цих патогенних мікроорганізмів на початкових стадіях цілком можливо позбутися самотужки. Нижче кілька простих, але дієвих способів, якими можна усунути плісняву та грибок народними засобами, що завжди є практично в кожному будинку.


Відбілювач (Білизна)

Відбілювач (з активною речовиною, яка вбиває спори плісняви) – непоганий та цілком ефективний засіб. Їм можна очистити від плісняви ​​поверхні з різних матеріалів: скло, плитка, дерево тощо.

Отже, розведений з водою відбілювач розбризкують на уражені ділянки стіни до покриття їх оздоблювальними матеріалами.

Стіни слід ретельно висушити і тільки після цього можна приступати до оздоблювальних робіт. Працюють з відбілювачем у рукавичках в добре провітрюваному приміщенні.


Оцет столовий

Оцет, як слабка кислота, чудово знищує плісняву. Він менш токсичний, ніж відбілювач, але має їдкий неприємний запах.

Оцет наливають у розпилювач, а потім наносять на уражені пліснявою поверхні. Також можна просто змочити ганчірку в оцті та протерти ці ділянки.

Як варіант, оцет застосовують разом із содою. Спочатку пошкоджені місця посипають содою, а потім оббризкують чистим оцтом. Далі необхідно почекати деякий час, поки не завершиться хімічна реакція після чого за допомогою жорсткої губки зняти плісняву.


Харчова сода

Харчова сода – натуральний, безпечний, доступний засіб. Вона допоможе у рятуванні від цвілі.

Розчиніть 2 чайні ложки соди в склянці з теплою водою, потім отриману суміш влийте в пульверизатор.

Деякі фахівці рекомендують соду не змивати, оскільки вона зможе виступати в якості ефективного захисника від повторної появи плісняви. Суху поверхню протирають концентрованим розчином лимонної кислоти чи натуральним соком лимона.

Самостоятельное удаление плесени и грибка

Перекис водню

Перекис водню – антибактеріальний засіб, який можна вільно купити в аптеці. Препарат розпорошується по стіні з пліснявою. Через 10 хвилин цвіль стирається ганчіркою або губкою.


Спирт + Глицерин

Спирт с добавлением нескольких капель глицерина или разведенный в воде нашатырный спирт применяется для очистки от плесени только на твердых плотных поверхностях. Если покрытие пористое – спирт окажется малоэффективен. После нанесения раствора оставьте обрабатываемую поверхность на пару часов.


Мідний купорос

Мідний купорос (фунгіцид) давно відомий як продукт знезараження бетонних стін. Сьогодні мідний купорос досить часто використовують у боротьбі із пліснявою.

Готуємо розчин: в одному літрі води розводимо 10 грамів порошку, розпорошуємо по поверхні і стираємо ганчіркою.


Олія чайного дерева

Олія чайного дерева застосовується, якщо пліснява тільки з’явилася і не уразила великий об’єм поверхні. Попередньо слід змішати сіль (1 ч.л.) та олію (2 мл), суміш розвести у воді (100 мл). Розчин розпорошується на поверхню і не змивається.